A Partiumi Magyar Napok keretében bemutatott színdarabok, táncos produkciók és zenés előadások helyszíne többnyire a Tűzoltótorony melletti tér, amely igencsak megtelt kedd este a színházkedvelő szatmáriakkal.
A nagyérdemű a beregszászi Ilyés Gyula Magyar Nemzeti Színház előadásában követhette figyelemmel, Vörösmarty Mihály: Tekéntetes úr című művét. A kárpátaljai színtársulat nem volt ismeretlen a közönség számára, hiszen több alkalommal is bemutatkozott a Sorompók Nélkül Fesztiválon, legutóbb májusban játszottak az Északi Színházban.
A Vörösmarty által adaptált székely népmesét Gyevi-Bíró Eszter alkalmazta és állította színpadra. A színészpedagógus 2008-ban Vidovszky Györggyel közösen vitte színre a Don Quijote című előadást, amely Cervantes regénye alapján készült.
Zsadorján János, a meglehetősen határozatlan tekintetes úr a magyar földbirtokosok tipikus életét éli, jóságos kiskirályként uralkodva az őt szerető háznépen. A tekintetes úr azonban egy nap meggondolatlan fogadást köt barátaival, miszerint az fizet a többieknek, aki nem házasodik meg egy éven belül. János ezért rá kell szánja magát a nősülésre, ám a feleségnek legalkalmasabb fehérnép mindig ott tipeg körülötte.
Ő viszont előbb a szomszédos menyecskék közül válogat, azonban mindig kudarcot vall. Végül felismeri, hogy párja a róla mindig gondoskodó Csillag Juliska, akit feleségül kér és hetedhét országra szóló lakodalmat csap.
Ezt mutatta be népzenei kísérettel és néptánccal fűszerezve a társulat. A szereplők időről időre különféle mulatságos helyzetekbe kerültek, ezzel megnevettetve, szórakoztatva a közönséget.